Domov esoterika Kolik vám bylo let vyhrazeno: odpověď se skrývá v datu narození

Reklama

Kolik vám bylo let vyhrazeno: odpověď se skrývá v datu narození

Američtí výzkumníci zjistili, že měsíc narození člověka má vedle osudu také vliv na jeho délku života a zdraví. Podle pozorování vědců se lidé narození na podzim dožívají o 40 procent častěji hlubokého stáří. Ti, kdo se narodili na jaře, mají menší štěstí.

Zimou narození častěji souvisí s rozvojem schizofrenie. Nicméně jsou méně náchylní k krátkozrakosti a alergiím na rozdíl od letních jaroslavských.

Kromě toho američtí odborníci tvrdí, že ve vzdělávání uspějí děti, které se narodily na začátku školního roku. Odborníci dodali, že jejich výzkumy směřují k studiu faktorů, které ovlivňují člověka v souvislosti s narozením v určitých měsících, a nikoli k předpovídání osudu.

Vědci zjistili, že délka života závisí na… velikosti hlavy.

Nicméně zatím takové závěry byly učiněny pouze ohledně zvířat. Ukázalo se, že samice jelenů (Cervus elaphus) s největšími hlavami žijí déle než jejich druhové ze stáda. Navíc vědci zjistili, že velikost lebky je dědičný rys.

To je důležité, protože tento parametr je přímo spojen s velikostí mozku a nepřímo s inteligencí. Vědecký článek věnovaný těmto otázkám byl zveřejněn v časopise Royal Society Open Science.

Dříve výzkumníci tvrdili: na délku lidského života má vliv jeho postoj. Měli byste mít optimistický postoj a věřit v dobrý zdravotní stav, a pak existuje větší pravděpodobnost, že se vše stane právě tak.

V podstatě, pokud programujete své tělo na nemoci a chudobu, takový výsledek je nevyhnutelný. Lidé, kteří si představují své stáří, vědí, čím chtějí zabývat a jak bude jejich budoucnost vypadat, žijí delší život než ti, kteří se bojí stáří a odmítají takové myšlenky.

Nicméně na délku života žen má vliv délka tzv. telomer, „ocasu“ na koncích chromozómů.

Výzkumníci vysvětlují, že telomery jsou koncové části chromozómů nacházející se v jádru každé buňky lidského těla, které chrání DNA před poškozením. Při každém dělení buňky se telomery stávají kratšími, když jejich délka není dostatečná pro nové dělení, buňka zemře.

Nedávno vědci zjistili, že délka telomer a jejich stav mohou být měněny nejen s věkem, ale také v důsledku různých procesů v těle souvisejících s depresí, chudobou a stresem.

Zejména velké množství oxidantů a dalších agresivních molekul v buňkách vede k abnormalně rychlému zkracování telomer a tím k jejich rychlému stárnutí.

Mohlo by se vám také líbit

Reklama